Brněnské derby s Fénixem, znamenající pro Královo Pole poslední zápas v nadstavbě extraligy, okořenilo na začátku poděkování klubu KP Brno směrem k Míši Doležalové, která se v letošní sezóně loučí s aktivní hráčskou kariérou. Foto: KP Brno

Před startem sobotního utkání tak mohly oba týmy i diváci shlédnout na promítaném videu její celou dosavadní volejbalovou dráhu a poslechnout si děkovná slova prezidena KP Brno Richarda Wiesnera a generálního manažera A-týmu Marka Rojka.  „Jsem rád, že jsme nadstavbu zakončili vítězstvím bez ohledu na soupeře. V zápase jsme měli dvě, tři těžké situace, které jsme museli otočit. Dnes skončila jedna etapa sezóny a ta, která začne, bude úplně odlišná – v prožívání, v nastavení, ve všem. Jsem rád za tři body bez ztráty setu a to je asi dnes to nejpodstatnější,” zdůraznil po zápase kouč domácích Marek Rojko.

V prvním setu si domácí od začátku držely mírný náskok, který hostující Fénix po celou sadu nedorovnal. Nejvíc bodů na straně Králova Pole zaznamenala Vendula Měrková a se svým týmem dovedla úvodní dějství k vítězství 25:22.
Podobný průběh měla i následující sada, hráčky Králova Pole si opět po celou dobu udržovaly mírné vedení, které na konečný rozdíl 6 bodů doservírovala v závěru blokařka Amanda Brown.

Třetí sadu hrál hostující Fénix velmi koncentrovaně a byl to tentokrát on, kdo si vytvořil čtyřbodový náskok (10:14). Domácí ale skóre dorovnaly a o výsledku setu se nakonec rozhodovalo až v jeho úplném závěru (23:23). Aut Fénixu znamenal první nabídnutý mečbol pro domácí, ten se jim však proměnit nepovedlo. V následující hře přesně zasmečovala Amanda Brown, a zařídila tak svému týmu mečbol číslo dvě. Ani ten ale úspěšný nebyl. Nepřesné podání Fénixu bylo pro KP Brno další šancí na vítězství v celém zápase – i tentokrát se ale ve hře pokračovalo. Utkání tak zakončily až dva přesné útoky Venduly Měrkové (28:16). „Náš výkon se dnes zvedl, byly jsme schopné dodržovat systém, který jsme si určily a hlavně jsme hrály s větším přehledem, což nám pomohlo v koncovkách setů,” uvedla po zápase jeho domácí kapitánka Vendula Měrková.

KP Brno – Fénix Brno 3:0 (25:22, 25:19, 28:26 )

Autor: Barbora Mertová