*

heeader louceni s letem

Prostějovské volejbalistky zatočily s únavou i soupeřkami

kosy lm
Volejbalistky Prostějova se opět vrátily do pozice suveréna. Svěřenky Miroslava Čady, které se v minulých týdnech dostaly do útlumu, zvládly posledních dvě domácí utkání bez ztráty setu, když porazily silný Liberec i nepříjemnou Ostravu. Foto:Deník/Kopáč Jiří

Hanačky přitom odehrály tři zápasy ve čtyřech dnech. Kromě dvou extraligových duelů totiž absolvovaly i utkání v Lize mistryň proti Coneglianu.Pro zraněními sužovaný tým tedy šlo o smrtící kombinaci. Prostějov si ale poradil na výbornou. S Coneglianem sice prohrál 0:3, ale proti favoritovi odehrál dva a půl setu na slušné úrovni. Hned den po Champions league následovalo střetnutí s Libercem, který dokázal už v základní části vzít Prostějovu bod. Čtvrteční utkání ale hanácký tým zvládl bez ztráty jediného setu. „Oceňuji, jak se holky popraly s únavou a střetnutí zvládly bez větších problémů,“ chválil ve čtvrtek své svěřenky Čada.

Podobně suverénní byly prostějovské hráčky i v sobotu, kdy za 71 minut smetly Ostravu. „Je skvělé, že i druhý domácí souboj s nebezpečným soupeřem krátce za sebou jsme zvládly velice dobře po herní i výsledkové stránce. Kromě pár horších úseků měl výkon celého týmu vysokou úroveň a po dnešku může určitě panovat spokojenost,“ radovala se kapitánka Kathleen Weissová.

Náročný program ale pokračuje dál. Už v úterý čeká Prostějov náročný zápas v Turecku, kde vyzvou Fenerbachce Istanbul, který překvapivě ztratil šanci na postup do play-off. „Motivace může zklamanému soupeři chybět, ale spekulovat o tom či na to dokonce spoléhat nehodláme. Fenerbahce má pořád ohromnou kvalitu a je jasným favoritem, zatímco my můžeme jedině překvapit,“ řekl před utkáním pro klubový web kouč Čada.

VK Prostějov – VK Dukla Liberec 3:0 (25:22, 25:23, 25:13)
Prostějov: Weissová, Emontsová, Kozmík-Tomašeková, Horká, Kossányiová, Trnková, libero Kovářová. Střídaly: Nová, Herelová. Trenér: Miroslav Čada.

VK Prostějov – TJ Ostrava 3:0 (25:20, 25:15, 25:17)
Prostějov: Weissová, Emontsová, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, libero Kovářová. Střídaly: Zatloukalová, Nová. Trenér: Miroslav Čada.

Autor: Ondřej Kašlík