Zapoměli jste heslo?

*

Jihostroj ve Finsku padl! Odveta v Budějovicích se hraje v neděli

jihostroj plakat
Finský volejbalový stánek Vexve Areena SASTAMALA se ve středu večer zaplnil do posledního místečka. Plná hala sledovala první zápas bitvy o postup do základní skupiny Ligy mistrů (Sastamala vs. Č. Budějovice), který začínal v 18:30 tamního času. Foto: Jan Škrle

Až do poloviny prvního setu se hrál vyrovnaný volejbal, kde se týmy tahaly o každý bod. Před koncovou první sady si Finové udělali větší bodový náskok, když odskočili o tři body ( z toho 2 nevynucené chyby Jihostroje). V závěru setu hráli domácí Finové lépe v poli a dařilo se jim i v útoku. Za stavu 23:19 přišel na servis mladý nahrávač Filip Kupilík. Set ukončil rychlý útok finského blokaře Carmodyho středem sítě (25:19).

Do druhého setu nastoupili Jihočeši ve stejné sestavě. Na nahrávce Filip Palgut, univerzál Filip Křesťan, dále smečaři Petr Michálek a Pawel Halaba, blokaři Radek Mach a Valerij Todua, libero Martin Kryštof. Do stavu 10:10 se opět hrál vyrovnaný volejbal, poté dokonce Jihočeši vedli 12:10, ale Finové vynikajícím servisem srovnali na 12:12. V polovině druhé sady přišel na hřiště slovenský reprezentační blokař Peter Ondrovič a mladý univerzál Marek Šotola. Sastamala využívala domácího prostředí a účinným servisem si pomáhala k zisku bodového odstupu. Během podání Radka Macha se Jihostroji podařilo stáhnout rozdíl na jeden bod a finský kouč znejistěl a reagoval oddechovým časem. V závěru se proti trojbloku prosadil Marek Šotola, smečař Pawel Halaba výborně servíroval, ale rychlý útok velezkušené domácí hvězdy Kunnariho z pipu nedovolil Jihočechům srovnat skóre. Set ukončil stav 25:22 pro domácí.

Po nepovedeném začátku třetího setu vystřídal mladého Šotolu Filip Křesťan. Finové, vedeni ostříleným nahrávačem Eskem, si drželi po celou dobu setu náskok. I přes veškerou snahu Jihostroje šli do druhé oddechového času s čtyřbodovým vedením. Nejvíce bodujícím hráčem zápasu byl vyhlášen švédský smečař hrající v barvách finského týmu Erik Sundberg, který nasbíral 16 bodů. Druhým nejvíce bodujícím hráčem byl českobudějovický Petr Michálek, který byl zároveň i nejlépe podávající hráčem (4 esa) i nejlépe přijímajícím mužem zápasu.

Odveta je na programu v neděli 12. listopadu ve Sportovní hale v Českých Budějovicích od 18 hodin. ( Přímý přenos v TV na ČT sport)

Ford Store Levoranta SASTAMALA - JIHOSTROJ České Budějovice 3:0 (25:20, 25:22, 25:15)

České Budějovice: Palgut, Křesťan, Michálek, Halaba, Mach, Todua. Libero - Kryštof. Střídali: Ondrovič, Šotola, Fila.

Hlavní trenér: René Dvořák
Sastamala: Kunnari, Carmody, Sundberg, Sivula, Kaurto, Esko. Libero Ringseis. Střídali: Sorvoja

Autor: Blanka Popelková