Zapoměli jste heslo?

*

Bundesliga! Souboj nejlepších týmů postavil Mlejnkovou proti Hodanové

mlejnek hod
BUNDESLIGA - V Margon aréně se po pětisetové volejbalové bitvě radoval domácí tým Drážďan v základní sestavě s českou smečařkou Evou Hodanovou. Foto: St.Marquardt

Dlouho očekávaný zápas 4. kola německé Bundesligy žen mezi dvěma nejúspěšnějšími týmy posledních 3 sezón: DSC Dresden vs. Allianz MTV Stuttgart přinesl následující. Tradičně vysokou návštěvu 2 600 diváků v natěšené Margon aréně. V základních sestavách obou týmů české smečařky, za domácí tým Eva Hodanová a za hostující tým Michaela Mlejnková.

Oba týmy prošly po minulé sezóně hráčskými změnami. Do týmu Stuttgartu se vrátila nizozemská reprezentační nahrávačka Femke Stoltenborg a na blokařských postech hrají US hráčky Mc Cage (v minulé sezóně VC Wiesbaden) a Jenna Potts (v minulé sezóně VK KP Brno). Na krajích sítě maďarská smečařka Renata Sandor, Michaela Mlejnková a nizozemská kapitánka týmu – diagonální hráčka Deborah van Daelen. V domácím týmu také na postu S2 nastupuje v základní sestavě od začátku bundesligy Eva Hodanová. Nahrávačkou domácího týmu je zkušená německá reprezentantka Mareen Apitz a výraznou útočnicí a novou hráčkou je diagonální finská reprezentantka Pia Korhonen. Kontinuitu domácího týmu a německou stopu potvrzuje kapitánka týmu Katharina Schwabe, ochovankyně VCO Dresden.

V prvním setu dominoval domácí tým a zaslouženě zvítězil 25:17. Ve druhém setu domácí tým vedl 16:13, ale zlepšená hra klíčových hráček Stuttgartu přinesla první velký zvrat v tomto duelu a stav 18:21 pro hostující tým a vítězství 20:25! Třetí set přinesl první dramatickou koncovku a vítězství 25:27 pro hostující tým Stuttgartu. To nejzajímavější v zápase se odehrálo v koncovce čtvrtého setu. To už v sestavě Stuttgartu nahradila trápící se nizozemskou nahrávačku Femke Stoltenborg mladá německá nahrávačka Pia Kastner (1998) Drážďany nevyužily za stavu 24:21!!! 3 setboly a hostující tým Stuttgartu si vybojoval za stavu 25:26 mečbol, ten domácí tým odvrátil a zvítězil 28:26. V pátém setu dominoval domácí tým a zaslouženě zvítězil 15:5!

Eva Hodanová přispěla k vítězství domácího týmu 18 body, 12 bodů útokem, 3 body blokem a 3 body servisem, Eva byla pod tlakem na přihrávce podání - 54 !!! při 6 chybách. Michaela Mlejnková získala pro svůj tým 10 bodů, 9 útokem a 1 bod blokem. V celkových statistikách platí tato čísla. Na bloku 15:12 ve prospěch Drážďan. Na servisu Drážďany 112 celkem, 5 es, 7 chyb! Stuttgart 101 celkem, 10 es, 8 chyb. Ve hře v herním komplexu I po vlastní přihrávce Drážďany 91/39 bodů, Stuttgart 107/45 bodů. Ve hře po vlastním servisu Drážďany 112/45 bodů a hostující Stuttgart 101/34 bodů! Celý zápas výrazně ovlivnila nižší kvalita útoku krajních hráček obou týmů.

Autor: Luboš Bednář