Zapoměli jste heslo?

*

BRAVO! Volejbalisté přivezli medaile z World Masters Games

games beach
Na sklonku měsíce dubna se novozélandský Auckland stal hostitelem olympijských her kategorie Masters. Této mimořádné sportovní události se účastnilo více jak 25 000 sportovců z celého světa.

Že se jednalo o skutečně mimořádnou sportovní akci svědčí účast více jak 25 000 sportovců z celého světa soupeřících ve 28 sportovních odvětvích a např. i to, že se slavnostní zahajovací ceremoniál odehrával na národním stadionu, kde hraje pouze NZ ragbyová reprezentace, což již samo o sobě byl pro účastníky her velký zážitek.

Česká republika na těchto hrách měla mimo jiné i zastoupení v našem v současnosti jediném míčovém olympijském sportu a to plážovém volejbale.  V nabité konkurenci si české dvojice vedli veleúspěšně, parta kolem Vlastika Čermáka získala 4 zlaté a 2 stříbrné medaile a navázala tak na evropské úspěchy z roku 2015 ve francouzském Nice. V kategorii 45+ muži ve finále porazil český pár ve složení Vlastík Čermák, Roman Šťastný New Zealand 2:0 a získal tak své první zlato.

V ženské kategorii 45+ nedala naše dvojice Renata Šťastná a Jana Čermáková ve finále šanci ruskému páru (stříbrné z EMG 2015) a zvítězili rovněž 2:0. O síle našich dvojic svědčilo i to, že se obě dvojice střetli ve finále v kategorii 45+ mix, kde po velkém boji zvítězila dvojice Šťastný Šťastná 2:1 nad párem Čermák Čermáková. Pro české beachvolejbalisty v neobvyklé kategorii čtyřky muži 40+ podlehla česká čtveříce (Čermák, Kapička, Papež, Šťastný) ve finále kanadskému výběru 2:0 a získali tak stříbrné medaile. V kategorii 35+ muži rovněž ve finále pár Kapička Papež podlehl týmu z USA 2:0 a obsadil tak celkové druhé místo. Troufám si tvrdit, že tak jak nás Markéta s Bárou úspěšně reprezentovali v Riu, tak i naše výprava úspěšně reprezentovala český beach volejbal ve světě Masters.

Celé hry se nesly ve velmi přátelské atmosféře, a díky našim úspěchům jsem dostali pozvánky na další podobné akce, na což se velice těšíme. Rovněž jsme získali kontakty na spoustu světových beach volejbalových hráčů  kategorie Masters, z nichž někteří dokonce přijedou na turnaj Masters do Opavy, který se bude konat v termínu 17. 6. - 18. 6. 2017.

Všichni, kdo máte tedy zájem změřit si síly s medailisty WMG (veteránská kategorie) nebo EMG, jste zváni na tento turnaj v Opavě, kde k tomu budete mít dostatek možností.