*

banner svetova volejbalova trenerska show

David Konečný dotáhl volejbalisty Kladna do finále!

kladno sv
Finále UNIQA extraligy si dnes večer vybojovali volejbalisté Kladna, když porazili Liberec 3:0 na sety. Celou sérii tak vyhráli 3:1 na zápasy. Ve finále se Kladno postaví proti Karlovarsku. Foto: Volejbal Kladno.cz

Nekolův Liberec nastoupil v základní sestavě s nahrávačem Jakubem Janouchem. Na smeči hrál Jan Galabov s Tomášem Křiškem a na bloku Jakub Veselý s Liborem Leikepem. Post univerzála patřil Janu Štokrovi, na liberu hrál Kopáček. Trenér domácího Kladna, Milan Fortuník, vsadil na sestavu s univerzálem Davidem Konečným, hru dirigoval Matt West, na postu smečařů nastoupili Petr Šulista s Tomášem Hýským a na bloku Adam Zajíček s Vladimírem Sobotkou. Libero: Milan Moník

V prvním setu se blýskl výborně hrající univerzál David Konečný, který skvěle servíroval i útočil a během úvodní sady nasbíral neuvěřitelných 10 bodů. Kladno přehrálo Liberec především na podání a první dějství získalo jednoznačně 25:21.

Ve druhém setu už byl Liberec vyrovnaným soupeřem a stav se přeléval ze strany na stranu. Univerzál Jan Štokr táhl Duklu v útoku a do koncovky druhého setu vstupoval Liberec s náskokem dvou bodů. V samotné koncovce opět domácím pomohl servis, kdy Vladimír Sobotka zaznamenal dvě esa a výrazně tak pomohl domácímu Kladnu k zisku druhého setu (26:24)

Začátek třetího setu byl opět vyrovnaný, ale před vstupem do koncovky si domácí tým, hlavně díky skvělému podání, udělal opět několikabodový náskok a zaslouženě zvítězil.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen skvěle hrající univerzál Kladna David Konečný

Kladno volejbal cz - VK Dukla Liberec  3:0 (25:21, 26:24, 25:19)
Stav série 3:1 na zápasy pro Kladno.

Série zápasů o bronzové medaile Jihostroj Č. Budějovice - Dukla Liberec začne v úterý televizním utkáním v 17:10 hod. Finálová série Kladno vs. Karlovarsko se rozehraje ve středu.