Zapoměli jste heslo?

*

Splněný sen! Kolocová s Kvapilovou vyhrály na Evropě stříbrné medaile

kolocova beach
Finále mistrovství Evropy beachvolejbalistek v Lotyšsku přineslo českým reprezentantkám Kristýně Kolocové a Michaele Kvapilové zlaté medaile.

Finálový zápas poté hrály s německým párem Glenzke - Großner. Lotyšská Jurmala hostila tento evropský šampionát poprvé v historii.

První set zvítězily 21:15 a také v úvodu druhého setu bylo vidět, že si český pár více věří. Druhá část druhého setu se však vyšla lépe německému párů a Němky vyhrály bodovým poměrem 21:17. Zkrácená třetí sada patřila v začátku Němkám, když vedly 5:1, ale český pár začal stahovat. Emočně vypjatá koncovka se vyrovnala na 9:9. Příznivý stav se však rozplynul a Němky výborně hrály v poli a štěstí se obrátilo na jejich stranu. Útok německého páru byl rozhodujícím faktorem jejich vítězství.

Finále mistrovství Evropy v beachvolejbale žen v Lotyšsku (Jurmala)
Kolocová/Kvapilová  -  Glenzke/Großner   1:2 (21:15, 17:21, 11:15 )

V semifinálovém souboji porazily Češky německý reprezentační pár Sude/ Labourdeur až ve třetí sadě. První semifinálový zápas mistrovství Evropy žen v lotyšské Jurmale začínal v 10 hodin, kde Kolocová s Kvapilovou vyhrály první set 21:17 ale ve druhém setu přišlo zaváhání a stav se dramaticky vyrovnal na 1:1 na sety. Německý pár Sude/ Labourdeur ve druhém setu změnil taktiku a začal podávat servis více na Kolocovou, což přineslo bodový zisk pro Němky, které tak vyhrály druhý set 21:15. Český tým však na změnu hry velmi rychle zareagoval a ve zkrácené třetí sadě pak zvítězil 15:11.

Kolocová s Kvapilovou tak navázaly na stříbrné medaile z předchozího ME, ze kterého si odvezly stříbrné medaile české  beachvolejbalistky Markéta Sluková a Bára Hermannová.